Piknik dla rodzin zastępczych — happening w dobrej sprawie [zdjęcia]

“Mamy wakaty dla mamy i taty” — pod takim hasłem ulicami Bydgoszczy przemaszerował wyjątkowy korowód.


Happening, który miał miejsce w czwartek (31 sierpnia), miał na celu spopularyzowanie wizerunku rodzin zastępczych wśród społeczności.


Korowód rodzin zastępczych, sympatyków rodzicielstwa oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wyruszył z Placu Praw Kobiet i przemaszerował na Wyspę Młyńską.

Warto wiedzieć, że w ostatnich latach w Bydgoszczy zaobserwowano kryzys w zakresie rodzinnego wsparcia zastępczego. Dlatego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz drugi zorganizował wydarzenie, które miało na celu promowanie pozytywnego wizerunku rodzin zastępczych w społeczeństwie.Na koniec odbył się huczny finał — emocjonujący piknik, na którym dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji.

“Na pikniku były bańki, klocki Lego, zabawy ruchowe czy makieta z samochodami sterowanymi. Nie zabrakło gry w klasy, dmuchańców, malowania twarzy i tatuaży, zdobienia figurek z masy solnej, warkoczyków i licznych animacji. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach rysunku z bydgoską artystką Agnieszką Dębczyńską. Na Wyspie Młyńskiej pojawiły się też dwie duże maskotki. Ponadto dzięki Polskiemu Związkowi Hodowców Gołębi Pocztowych Oddział w Bydgoszczy można było zobaczyć gołębie pocztowe.

Z kolei Marcin Skórczewski, trener przygotowania motorycznego, zadbał o aktywność fizyczną uczestników. Była rozgrzewka, a po niej ćwiczenia ogólnorozwojowe.”

więcej na: Express BydgoskiJako firma, która już od 15 lat działa na terenie Bydgoszczy cieszymy się, że mogliśmy zrealizować obsługę fotograficzną wydarzenia.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które jednoczyło entuzjastów rodziny i jej wsparcia.

Było nam niezmiernie miło.

Translate »